Találatok

Nincs találat

Külföldi magyarok 1. rész 2022. október 9.

Kedves KGYA Tagok!

Új poszt-sorozat veszi kezdetét, melyben külföldön élő magyarok mutatkoznak be és osztják meg tapasztalataikat.

Elsőként Varga Georg, akivel a csatornán keresztül ismerkedtem meg, kiderült ugyanis, hogy ugyanabban a városban lakik, ahol nagynéném. 😊

1. Melyik országban laksz?

Svédország

2. Mióta élsz ott?

1986 óta

3. Mivel foglalkozol?

Már nyugdíjas, előtte egyéni vállalkozó. De továbbra is aktív vagyok; sajtos keksz Svédországba, valamint vegán termékek Dániába importjával.

4. Mennyire beszéled jól a helyi nyelvet?

Szerintem 80 %. (36 évesen értem ide!)

5. Milyen különbségeket tapasztaltál Magyarországhoz képest?

Hosszú a lista. Még a Holdról is látható!

6. Mi az ami leginkább tetszik?

Közvetlen tegeződés, szociális rendezettség, demokratikus politizálás. Skandináv életszinvonal. Csodálatos tájak. Sok-sok más!

7. Mi az ami a legkevésbé tetszik?

Növekvő kriminalitás.

8. Mi hiányzik Magyarországról?

Az édes-ízes anyanyelv használata. Korábban az olcsó árak, mára már az nem!

9. Tervezed, hogy hazaköltözöl a közeli vagy távoli jövőben?

Csak időlegesen.

Kalmar Slott (kastély)
Viking falu
 

Ha Te is külföldön élsz és szívesen szerepelnél a sorozatban, töltsd ki a kérdőívet: Katt ide 

És küldj hozzá pár képet, esetleg videót az [email protected] címre! 🤩

Hozzászólások

Szia! Szeretném megkérdezni, hogy van-e valaki a szűkebb környezetedben
( család, barátok ) akikkel magyarul beszélsz? A másik kérdésem pedig, hogy van-e magyar közösség abban a városban ahol élsz, és ha igen mennyire tartják a magyar szokásokat, hagyományokat? Érdekelne, hogy mennyire érzed nehéznek/könnyűnek a svéd nyelvet magyar anyanyelvűként? Szép napot Neked!

Szia Mariann! Barátaim vannak itt, akikkel magyarul tartom a kapcsolatot, heti 2-3 alkalommal. De a magyar nyelvvel napi szinten vagyok kapcsolatban.
(internet, sajtó...stb) Magyar közösség úgy tudom van néhány, klub szinten. pl. Link és Link de nem vagyok egyikkel sem kapcsolatban. Tulajdonképpen NEM nehéz a svéd nyelv. Különösen ha már esetleg tudsz angolul. Hihetetlen milyen sok a hasonló szó!! Irásban, kiejtésben, De sok a francia, német átvett szó is! Az akcentus az, amit nem olyan könnyû elsajátitani, mert tájanként van ám bôven!! Kivéve ha nem gyerekfejjel kezd tanulni az ember! ( esetleg a két nem; him és nônem(?) , ami az elején problémát okoz és az azzal járó ragozás. ÀM!! A svédek nagyon elfogadóak, ha nem tudod annyira a nyelvet. Az angol mint egy második (félhivatalos) nyelv, amit lassan már mindenki beszél. A fiatalok 100%-a. Remélem segíthettem!! Ha det bra!! ( Ha en bra dag!)

Csak 60 órát kaptam, azt is kissé zavaros oktatással. Autodidakta módon, filmek svéd nyelvû aláirásos szövegeibôl, könyvekbôl, társalgásokból!

Nehéz tôszavakban válaszolni, hiszen lassan több évet éltem Svédországban, mint Magyarországon. Szeretem ezt az országot, ami az otthonom, de a hazám az mindig magyarhon lesz! 🙂

👍❤️ Azt még elfelejtettem megkérdezni, hogy hogyan és kb. mennyi idő alatt tanultál meg svédül?

Erre nehéz válaszolni, mert egy nyelvet SOHA sem lehet teljesen megtanulni, ha nem az anyanyelv az. Még annak is van több szintje.... Èvröl évre ment a tanulás, a fejlôdést éreztem, amikor már bátran kommunikáltam! 🙂

Igen, pontosan! Úgy 10 éves kor után nem is igen lehet elsajátítani egy idegennyelvet anyanyelvi szinten. Jártál iskolába, tanfolyamra, vagy csak magadtól tanultad?

Értesítések
Nincs elérhető értesítés